Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Temrinleri

 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: 17. Arduino ve ESP8266 ile web sunucusu kurma  (Okunma sayısı 22382 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

14 Mayıs 2017, 12:59:35
Bu dersimizde ESP8266 ile bir sunucu kurup, oluşturacağımız bir html sayfasını bu sunucuda yayınlayacağız. Aynı ağda bulunan cihazlar bu web sayfasını görüntüleyebilecektir.

İşlem basamaklarını tamamlandığında web sayfamıza girenler aşağıdaki gibi görüntü ile karşılaşacaklardır. Verilen kodlamada 24. satırdaki içeriği kendinize göre düzenleyip daha farklı bir içerik yayınlayabilirsiniz.Gerekli malzeme ve donanımlar:
Arduino uno
ESP8266 wifi modülü
Erkek dişi jumper kablo
Kablosuz internet bağlantısı
Bilgisayar

İşlem Basamakları:

1. Aşağıdaki şemaya uygun olarak devreyi kurunuz.2. Seri monitör ayarını aşağıdaki gibi yapınız.3. Ayarlamaları yaptıktan sonra, komut satırına AT yazdığımızda modülün bize OK cevabı ile dönmesi gerekmektedir. Bu cevabı gördüysek modülümüz çalışıyor ve bizim ile iletişime hazır demektir. Bundan sonra AT+CIFSR komutu yolladığımızda modülümüz bize IP adresini yollayacak. Bu adresi sayfa görüntüleme işleminde kullanmak üzere not ediyoruz.

4. Birinci ve ikinci satırdaki ağ bağlantısı bilgilerini kendinize göre düzenleyip arduino kodlarını yükleyin.

Arduino kodları:
Kod:
Kodlari sadece uyeler gorebilir. Lutfen Uye Olun ya da Giris Yapin.
5. Kodlar yüklenip, IP numarasını öğrendikten sonra devreyi aşağıdaki hale getiriyoruz.6. IP adresini aşağıdaki reimde görüldüğü gibi tarayıcımızda açıp görüntülüyoruz.İhtiyaç duyulması halinde konuya ait dsoyaları konu ekinden indirebilirsiniz.


iletişim: 0542 343 09 15