Genel Kurallar:

1. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, imzada ve nickte ticari reklam yapmak yasaktır. Üye olurken lütfen anlamsız, saçma bir nick kullanmayınız. Otomatik cevaplamaya ayarlı bir mail adresi de vermeyiniz.

2. Form doldurma işlemi gerçekleştikten sonra, e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linki çalıştırılana kadar foruma giriş yapamazsınız (gerekli ayarlar yönetici tarafından yapıldıysa). Bunun için çalışan bir e-posta adresinizi girmeniz önemlidir.

3.İkinci bir nick kesinlikle yasaktır. Bu şekilde üyeliği anlaşılan kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır.

4. T.C yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar içeren mesajlar forumlara gönderilemez.

5. Katılımcılar yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumlarda ve bilgi alanında mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için panonun arama özelliği ve kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

6. Pano ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. (Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve durumu özel mesajla forum yöneticilerinden birine bildiriniz.)

7. Mesajlarda aleni olarak karşılık teklif etmek kesinlikle yasaktır. Ve bu konuda uyarı bile yapılmayacaktır. Böyle konular kilitlenebilir, konuyu açan uzaklaştırılabilir. Bu kuraldaki amaç; böyle bir mesajın kalitemizi düşürmesini engellemek.

8. Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj gönderilmesi kesinlikle yasaktır. (Bu tür mesajları bildiriniz).

9. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden uzaklaştırılırlar

10. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerine saklıdır ve "ariyet sözleşmesi" gereği her an güncellenebilir. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Yeni kuralları kabul etmeyenlerin üyeliklerinin iptalini talep etme hakları vardır.

11. Özellikle yüksek rütbeye sahip yöneticilerin yaptığı uygulamalar hiçbir şekilde sorgulanamaz. (Mesaj silme, mesaj düzenleme, kural koyma, vb...) Her ne olursa olsun, Forum yöneticilerini küçümsemek, kişiliklerine saldırmak ve rencide etmek kesinlikle yasaktır.

12.Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kimse ile paylaşmayın. Kayıt olduğunuz anda o kullanıcı ismi size aitdir. Bu şekilde üyeliği anlaşılan kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır.

13. Site yöneticileri gerektiğinde özel mesajları teknik olarak okuyabilme imkanına sahiptir. Bu nedenle üyelerimizi özel mesaj yönteminin kullanarak rahatsız etmeyiniz. Foruma her yazılan veri tabanında tutulmaktadır.

14. Konu açarken bütün kelimeleri büyük harflerle yazmayınız. Kelimelerin ilk harfleri büyük olabilir. Daha önce açılmış bir konuyu tekrar açmayınız. Kurallara uygun olmayan konular silinecektir.

15. Mesaj ve konularınızda telefon numarası, facebook adresleri, e-posta ve msn adresi verilmesi yasaktır.

16. Konunun ilk mesajını gereksiz yere editlemek, silmek, konunun anlaşılırlığını engellemek ban gerektirir.

17. Forumlarda diğer sitelere üye olmayı teşvik etmek , sosyal gruplara katılım teklifleri yapmak yasaktır.

Avatar Resimleri :

* Avatarlar pano kurallarına aykırı olamaz.
* Aşırı animasyon içeremez.
* Rütbe resimleri ve yönetici avatarları taklit edilemez.
* Uzak avatarlar bir-kaç sn. içinde yüklenebilmelidir.
* Politika ile ilgili bir resim kullanılamaz, bir siyasi parti simgesi olamaz ve reklam içeremez.
* Lütfen kullanacağınız avatarları mümkün olduğu kadar sıkıştırın.

İmzalar :

* İmzalar pano kurallarına aykırı olamaz.
* Gözü yorucu ve görünüşü bozucu renk ve büyüklükte olamaz.
* Ticari kaygı ile ticari reklam içeremez. ("Farkı bizde yaşayın" vb. gibi msj.lar dahil).
* Politika ile ilgili bir yazı kullanılamaz.
* Tavsiye: Küçük boyda font ile (size=9) en fazla 3 satır olabilir.
* Dini içerikli imzalar kullanmak yasaktır.
* Diğer sitelerin linklerini barındıramaz.
Kurallara uyulmadığı takdirde uyarı alabilir, avatar ve imzanız uyarı yapılmaksızın silinebilir. Avatar ve imza kullanma hakkınız, yönetici tarafından uyarı yapılmaksızın kısıtlanabilir.