Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Temrinleri

 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: 3. Processing ve Arduino  (Okunma sayısı 27345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

08 Haziran 2015, 19:58:31
Processing ile arduinoyu beraber kullanmak için serial kütüphaneden faydalanılır. Bu kütüphane ile seri haberleşme üzerinden arduino ve processing arasında iletişim kurulur. Projelerin kullanıcı arayüzlerini oluşturabilmek için Control5P adlı bir kütüphaneden daha faydalanılır. Serial kütüphanesi processing ile birlikte gelir. Control5P kütüphanesini ise prcessinge kurulması gerekir.

Control5P kütüphanesini eklemek için processing menüsü içindeki Sketch > Import Lıibrary > Add library seçeneğine tıklayarak Library Maneger içerisinden yüklenir. Buradaki filter bölümüne control5p yazdığımızda kütüphane açıklamasıyla birlikte gelen Install butonuna basarak kütüphane dosyalarının internet üzerinden indirilip otomati,k olarak processinge yüklenmesi sağlanır.Artık arduino ve processingi beraber kullanarak projeler yapmaya hazırız.

Bu konu Coşkun TAŞDEMİR'in Arduino Uygula Kitabındaki örneklerden faydalanarak hazırlanmıştır. Kendisine vermiş olduğu emek için buradan teşekkür ederiz. Kitabı satın alarak daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 22:09:51 Gönderen: fatek »


iletişim: 0542 343 09 15