Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Temrinleri

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Güneş paneli tam nasıl olmalı fiyat bilgilendirme konuları ?  (Okunma sayısı 6532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30 Nisan 2015, 13:44:38
CeeMoo

iyi Günler

- Dağ evine güneş paneli düşünüyoruz.Acaba bu işler nasıl ilerliyor hazır paketlere baktık ama belirtilen özelliklerin fiyat bandı belli kademede yükselmiyor.

04 Mayıs 2015, 08:56:09
Yanıtla #1
Konu ile ancak ilgilenebilme fırsatım oldu. Güneş, su, rüzgar enerjisi gibi enerji kaynaklarından faydalanarak ev, arsa, işyeri gibi yerlerde elektrik enerjisi kullanımı mümkün. Ancak bu tip projelerde tecrübe oldukça önemli. Her hangi bir masraf yapılmadan önce söz konusu mekanların enerji ihtiyacının nekadar olacağı konusunda iyi bir fizibilite çalışması yapılmalı ve kurulacak olan sistem ilerde mekanın enerji ihtiyacının bir miktar daha artabileceği de dikkate alınarak sistemin kapasitesi ihtiyaçtan biraz daha fazla olacak şekilde kurulmalıdır. Mekanın enerji ihtiyacının kapasitesinin altında kurulacak olan bir sistem sizi ilerde daha büyük masraflara sokacaktır. Sistemin kurulması konusunda tecrübe sahibi olmadığım için şu kadarlarlık bir güç için şu kadarlık bir bütçe ayırmanız ya da şu marka ya da şu firma ile çalışmanız uyggun olur şeklinde bir cevap vermem mümkün değil.  kontrolkalemi.com ssitesi forumlarında bu işlerde tecrübe kazanmış insanlarla karşılaşmanız ve onların tavsiyelerini değerlendirmeniz mümkün olabilir. Sonuçtan beni de haberdar ederseniz memnun olurum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
iletişim: 0542 343 09 15

09 Mayıs 2015, 14:20:50
Yanıtla #2
CeeMoo

İlginiz alakanız için Teşekkürler.Yakın zamanda elektrikçi arkadaşımla konuştum biraz daha bilgi edindim.Köy ahvalinde 4 saat tv çalıştırsa yeter bizim için :)

Yorumunuz için Teşekkürler İyi Günler İyi Çalışmalar.