Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Temrinleri

 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemi – Bina Otomasyonu  (Okunma sayısı 1830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06 Eylül 2017, 13:57:56
Çevrimdışı Hasan ERTÜRK
*
İleti: 589
Teşekkür: 16 Karma 4
Profili Görüntüle Spina Bifida 

Sistem özellikleri:
1. 7 adet röle internet bağlantısı olan her hangi bir yerden açılıp kapatılabilmektedir. Sistem sadece yerel ağda değil internet üzerinden de çalışmaktadır. Bu özellik sayesinde internet bağlantısı olan her yerden pc, laptop, tablet ya da cep telefonu üzerinden uzaktaki cihazların açılıp kapatılması mümkündür. Evinizde ya da işyerinizdeki ışıkları açıp kapatabilir, bahçenizi ya da çiçeklerinizi sulayabilir, perdeleri açıp kapatabilirsiniz.

   


2. Sistem röle kontrolünün de yanında eş zamanlı olarak ortam ısısını da ölçmektedir.

3. Ortam sıcaklığı, röle çıkışları ve izinsiz giriş bildirimlerini eş zamanlı olarak sistem tarafından izlenerek mysql veritabanında kayıt altında tutulmaktadır. İstediğiniz her hangi bir zaman geçmişe dönük ortam sıcaklığını ve röle çıkışlarının ne zaman aktif ya da pasif olduklarını internet üzerinden izleyebilirsiniz.4. Röle çıkışları ya da alarm sistemi aktif olduğunda sistem otomatik olarak istediğiniz bir twitter hesabına twit atarak durum bilgilendirmesinde bulunur.


5. Sisteme ait internet arayüzü şifre ile korunarak sisteme izinsiz olarak dışardan müdahale edilmesinin önüne geçilmiştir.
 

6. Ayrıca ortam birer hareket sensörü, gaz sensörü ve ses sensörü  ile izlenmektedir. Sensörlerin tetiklenmesi durumunda sistem şu 3 eylemi gerçekleştirir.

      Gaz, yangın, duman ya da hareket algılandığında siren çalarak sesli uyarı verir.

      Arzu edilen twitter hesabına twit atarak durum hakkında bildirimde bulunur.

      Arzu edilen bir telefon numarasını arar ve önceden kaydedilmiş bir ses kaydını devreye sokarak bildirimde bulunur.

 
7. Elektrik kesintisi durumunda sistem çalışmaya devam eder.

8. Burada belirtilmiş olan özellikler Platimum Version için geçerlidir.

9. Versiyonlara ait özellikler ve fiyatları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Gereksinimler:

1.  Sistemin çalışması için gerekli olan hosting  hizmeti 1 yıl süre ile tarafımızca verilmektedir. Bunun için ek bir ücret talep edilmez. Sonraki yıllar için yıllık 50 TL hosting ücreti alınır.

2.  Kendinize ait bir alan adınız ve hosting hizmetiniz varsa sistemi kendi sunucunuz üzerinden çalıştırılması mümkündür. Bu durumda hosting ücreti ödemeniz gerekmez.

3.  Sistemin kurulacağı mekana ait telefon hattı  ve internet bağlantısına ait masraflar müşteriye aittir. İnternet bağlantısının sabit IP ile sağlanması gerekmektedir.

 
Teslimat ve sistemi devreye sokma:

1. Ödemenin hesabımıza geçmesini takiben 1 hafta içerisinde montaj tamamlanarak kargoya verilir.

2. Röleler ile rölelerin kontrol edeceği cihazlar arasındaki elektrik bağlantısı müşteri tarafından yapılır. Bu konuda istenmesi halinde telefonla ya da whatsapp üzerinden teknik destek verilir.

3. Röleler ile rölelerin kontrol edeceği cihazlar arasındaki elektrik bağlantısının bizim tarafımızdan yapılmasının istenmesi durumunda yol, malzeme ve işçilik giderleri alıcıdan talep edilir.


Satın almak için buraya tıklayınız.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2017, 21:01:32 Gönderen: Hasan ERTÜRK »